ofis mobilyası

İş hayatında müşteri ilişkilerinde başarılı olmak, firmanı satışlarını doğrudan etkileyen ve piyasa genelinde firma hakkında oluşan düşünceyi olumlu yönde etkileyen bir faktördür. İnsanların birbirleriyle tanışmalarında ilk olarak karşı tarafı dış görünüşleriyle değerlendirdiği gibi, firmanızla yeni tanışan insanlar da ilk olarak ofisinizin dış görüntüsüne yani tasarıma göre temel bir fikir edinecektir. Bu aşamada önemi daha da artan ofis mobilyası seçimleri, mekânın dekoratif şıklığında büyük pay sahibidir.
            Müşterilerin ofis ortamına girmesi ile birlikte firma hakkında edinecekleri ilk izlenim, mekânın tasarımının nasıl yapıldığına bağlıdır. Başarılı bir dekorasyona sahip iş ortamlarında firmanın prestiji ve kalitesi öne çıkacağından, bu olumlu hava müşterilerin firma hakkındaki düşüncelerini doğrudan etkiler. Eski eşyalar ve herhangi bir tasarım bütünlüğü olmayan bir ofise giren kişi, firmanın işinde başarısız, özensiz ve kalitesiz olduğunu düşünerek iş ile ilgili kararlarını buna göre verecektir. Bu nedenle doğru seçilen ofis mobilyası, mekânın dekoratif şıklığına olumlu yönde katkı yapar ve müşterilerin firma hakkındaki düşüncelerinin olumlu yönde olmasını sağlar.
            Ofis Mobilyası seçiminde mekânın tasarım bütünlüğü düşünülerek, iş ortamına uygun tercihler yapılmalıdır. Böyle ofis ortamına giren müşteri firmanın müşteri odaklı bir vizyona sahip olduğu ve işine özen gösterdiğini düşünürek, alacağı kararlarda pozitif bir düşünce yapısı içine girer. Müşterilerin ofis ortamında kendini rahat hissetmesini sağlayan Ofis Mobilyası modelleri de, müşterilerle olan görüşmelerin olumlu yönde geçmesi açısından büyük önem taşır. Müşterinin kendini rahat hissetmemesi durumunda alacağı kararlar da bu rahatsızlıktan etkilenerek, yapılan iş görüşmesinin olumsuz yönde gelişmesine neden olabilir.
            İş ile ilgili konuların görüşüldüğü ofis ortamlarında müşterilerin öncelik bedensel olarak kendini rahat hissetmesi ve bu şekilde oturduğu yerin rahatsızlığına değil konuşulan konuya odaklanabilmesi gerekir. Müşterilerin konforlu bir şekilde ağırlanmasına yardımcı olan ofis mobilyası modelleri, verilecek kararların da pozitif yönde olmasını sğalayacaktır. İş hayatında firmanın yüzü olarak gösterilen ofislerin dekorasyonu, müşterilerin firma hakkındaki düşünce yapılarının oluşmasında da muazzam derecede etkilidir. Satış oranlarını arttırarak müşteri memnuniyeti kazanmak, görüşme yapılan ofislerin tasarım ve rahatlık anlamında doğru biçimde oluşturmasına bağlıdır.

16.03.2012

 

HerkeseMobilya.Com Bir Hamle Ofis Mobilyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti Markasıdır..

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.