ofis mobilyası

            Tıpkı insanlar için geçerli olduğu gibi mekânlar için de ilk izlenim oldukça önemlidir ve söz konusu ofis olunca bu konu daha da önem kazanmaktadır. İş yerlerinde müşterilerin mekâna girdiğinde edindiği ilk izlenim, aynı zamanda kişinin çalışma düzeni, işine ve müşterilerine gösterdiği özen ve iletişime verdiği önem konusunda da bir fikir edinmesini sağlar. Bu nedenle iş yerlerinin dekorasyonunda ofis mobilyası modellerinin büyük önemi vardır.
            Doğru şekilde dekore edilmiş iş yerlerinde müşterilerin mekana girdiği andan itibaren edindiği pozitif yönlü izlenim, iş görüşmelerinde de devam edecektir. Bu nedenle iş hayatında ofis dekorasyonu, firmanın dışarıdan nasıl göründüğünü hakkındaki düşüncelerin şekillenmesine büyük katkı sağlar. Ofis mobilyası seçimleri de dekoratif açısında müşterilerin firma hakkındaki düşüncelerini şekillendiren ve ilerleyen aşamada iş görüşmeleri yapıldığı müşterinin vereceği karar üzerinde doğrudan etkisi olan bir faktördür. Doğru şekilde dekore edilmiş ofisler müşterilerin kendilerini daha olumlu bir ortam içerisinde hissetmesini sağladığı gibi aynı zamanda firmanın müşterilerine verdiği önemin de göstergesi olacaktır.
            Ofis Mobilyası seçiminde estetik şıklık kadar önemli olan bir başka konu da, mobilyaların müşterilere sağladığı konfordur. İş ile ilgili üzerinde fikir yürütülen konuların ortak bir karara bağlanması için geçen zamanda, müşterinin oturduğu yerde rahat etmesi gerekir. Müşterilerin iş yerinde geçirdiği zaman zarfında fiziksel açıdan rahat olmamaları, düşünce yapılarını da büyük oranda etkileyecektir. Kuşkusuz hiçbir insan rahat olmadığı bir ortamda uzun süre kalmak istemeyeceğinden, ofis içinde de rahat edemediği zaman mümkün olan en kısa süre içerisinde mekânı terk etme ihtiyacı hisser. Rahat edemediği için aklında sürekli mekânı terk etmek olan bir müşteriye oldukça makul teklifler dahi sunsanız, aklını tam olarak size veremeyeceği için arzu ettiğiniz anlaşmayı kabul etmeyecektir. Bu nedenle ofis mobilyası, iş hayatında karlılığı dahi etkileyebilen ve tüm iş yeri sahiplerinin özen göstermesi gereken konulardan biridir.
            Ofis Mobilyası seçimlerinde estetik anlamda şık bir görünüm sağlayan, mekanın tasarım bütünlüğüne uyan ve müşterilere sunduğu konfor ile kendilerini rahat bir ortamda hissetmelerine yardımcı olan modellerin tercih edilmesi, firmanın müşteri ile olan ilişkilerini ve karlılığını olumlu yönde etkileyen bir karar olacaktır.

16.03.2012

 

HerkeseMobilya.Com Bir Hamle Ofis Mobilyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti Markasıdır..

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.