ofis koltukları

        Ofislerde bilgisayar kullanımının yaygınlaşarak artık iş hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle çalışanların masa başında oturarak geçirdiği zaman da artmıştır. İnternetin aktif bir şekilde kullanılan bir bilgi kaynağı olması ve ticari yaşama da büyük katkılarda bulunması nedeniyle artık firmalar için bilgisayar kullanımı kaçınılmaz hale gelmiştir. Ancak bu konuda bir de çalışanların gözünden bakarsak, uzun saatler boyunca masa başında bilgisayar karşısında oturarak çalışmak omurilik problemleri demektir.
            Ofis koltukları seçimlerinde çalışanların rahat edebileceği ve uzun süreli yoğun kullanım temposuna dayanabilecek kalitede malzemelerde üretilmiş koltuklar seçilmelidir. İş verimliliği üzerine yapılan araştırmalar, rahat ortamlarda çalışan insanların çok daha yüksek bir verimlilik oranına sahip olduğunu göstermiştir. Bu araştırmalarda Ofis Koltukları kullanımı da dikkate alınmış, buna göre çalışanların masa başı işlerde rahat koltuklar kullanması tavsiye edilmiştir.
            Ofis koltukları seçerken kişinin omurilik yapısını destekleyen ve uzun saatler çalışılmasına rağmen kişinin bel ve sırt ağrıları yaşanmamasını sağlayan ürünler tercih edilmektedir. Masa başı işlerde çalışan insanların en büyük sorunlarından biri olarak kronik hale gelen bel ve sırt ağrıları, doğru kotuk seçimi ile büyük oranda ortadan kalkacaktır. Ofis ortamında çalışırken sürekli olarak sırt ve bel ağrılarını düşünen çalışanlar, çok sık bir biçimde mola vererek vücutlarını dinlendirme ihtiyacı hissetmektedir. Her ne kadar verilen molalar kısa süreli olsa da, kişinin yaptığı işten kopmasına neden olarak her defasında konsantrasyon sorunu yaşanmasına neden olur. İş hayatında motivasyonunu da azalmasını sağlayan bu tür sık verilen dinlenme molalarına, doğru seçilen Ofis Koltukları ile ihtiyaç kalmayabilir.
            Ofis çalışanlarının rahat edeceği ürünlerin seçilmesinde, kuşkusuz ofisin genel dekorasyon bütünlüğünün de düşünülmesi gerekir. Dısarıdan bakıldığında müşterilerin yadırgamacağı renlere ve modele sahip olan ofis eşyaları hem müşteriler üzerinde etkili bir izlenim bırakılmasını hem de çalışanların daha yüksek verimle çalışmasını sağlayacaktır. Firmalar için ofisler müşteriler ile yüz yüze gelinen ortamlar olduğu için prestijli bir dekorasyon yaratılması önemlidir. Ancak dekorasyona karar verilirken bu eşyaları kullanacak olan çalışanların da fikrinin alınması gerekir.

16.03.2012

 

HerkeseMobilya.Com Bir Hamle Ofis Mobilyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti Markasıdır..

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.