ofis koltuğu

       Ofislerin dekorasyonuna gösterilen özen, doğrudan firmanın müşteri ile olan ilişkileri üzerinde ve firmanın ticari alandaki imajında etkilidir. İnsanlar günlük yaşamda tıpkı diğer insanlarla tanışırken dış görünüme ettiği gibi, iş hayatında da firmaları ofislerine göre değerlendirir. Ancak ofis dekorasyonunda müşteriler üzerindeki etki düşünüldüğü kadar çalışanların rahatına da dikkat edilmelidir. Yalnızca müşteri memnuniyeti odaklı tasarlanmış bir ofiste rahat bir çalışma ortamı bulmayan çalışanların, çalışma performansında da düşüş yaşanır.
            Ofis ortamlarında çalışanların uzun süre boyunca masa başında çalışması, rahat bir ofis koltuğu ihtiyacı doğurur. Günümüzün teknolojisinde internet ve bilgisayarların önemi her geçen gün artarken, ofis ortamında bilgisayar kullanılmaması düşünülemez. Ancak uzun saatler boyunca bilgisayar karşısında çalışan insanların rahat edebilmesi ve iş motivasyonlarını kaybetmemesi, konforlu bir ofis koltuğu ile mümkün olacaktır.
            Ofis koltuğu seçimlerinde bel ve sırt anatomisini destekleyen, uzun çalışma temposunda çalışanı rahatsız etmeyecek modeller tercih edilmelidir. Yalnızca müşterilerin beğenisi kazanmak için estetik görünüm odaklı alınan ofis koltuğu, kısa süre içerisinde çalışanın ciddi omur ağrıları yaşamasına neden olabilir. Firmaların verimlilik ve karlılık oranları istatistiksel olarak belirlenirken, çalışanların iş verimleri de hesaplanır.  Ofis Koltuğu  rahat olan bir çalışan uzun süre boyunca herhangi bir sırt ve bel ağrısı çekmeden işine konsantre olabilir ve daha yüksek verimle çalışabilir.
            Ofis Koltuğu tercihlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, üretimde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Ofis koltukları yoğun kullanılan eşyalar olduğundan, zaman içerisinde yıpranabilir. Kaliteli malzeme kullanılarak doğru teknikler ile üretilmiş koltuklar, uzun süreli yoğun kullanıma dayanabilir. Ofislerde kullanılan çeşitli büro koltuklarının mekanizmalarında yaşanan sorunlar çoğu zaman yüksek tamir masraflarını doğurur. İşletme için fazladan gider anlamına gelen bu durumun yaşanmaması için en baştan kalitesine güvenebileceğiniz yapıdaki ofis ürünleri alınmalıdır. Ofis mobilyalarının seçiminde müşterilerin kullanacakları ile çalışanların kullanacakları ayrı ayrı seçilirse, çok daha işlevsel bir karar verilmiş olur. Burada dikkat etmeniz gereken konu, her iki ihtiyaç düşünülerek alınan ofis eşyalarının tasarım ve renk açısından birbiri ile uyum sağlamasıdır.

16.03.2012

 

HerkeseMobilya.Com Bir Hamle Ofis Mobilyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti Markasıdır..

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.