ofis koltuğu

İş ortamında çalışanların verimliliğini arttırmak üzerine yapılan tüm çalışmalar, firma çalışanlarının rahat bir ortamda olduklarında çok daha verimli bir şekilde çalıştığını defalarca ortaya koymuştur. Günümüzün modern teknolojisi ile bilgisayarların iş hayatının vazgeçilmezleri arasına girmesiyle, insanların masa başında geçirdiği süre de büyük oranda artmıştır. Çalışanların bilgisayar karşısında ya da diğer masa başı işlerde uzun süre boyunca çalışmaları, ofis koltuğu seçimlerinin de kişinin konforunu arttıracak şekilde yapılmasını gerektirmektedir.
            Gün içinde neredeyse tüm zamanını masa başında oturarak geçiren çalışanların, fiziksel açıdan sırt ve bel bölgesini destekleyen yapıda ofis koltuğu kullanması gerekir. Birçok farklı modelde üretilen ofis koltukları, tasarım anlamında farklı seçenekler sunmasına rağmen fiziksel konfor açısından birbirinden farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle Ofis Koltuğu seçimlerinde estetik şıklık kadar rahatlık da ön planda tutulmalıdır.
            Ofis koltuğu, uzun süre boyunca oturarak çalışan kişinin bedensel açıdan daha az yorulmasını sağlayacak gerekli donanıma sahip olmalıdır. Böylece çalışanlar yaptıkları işe daha yüksek bir konsantrasyon ile odaklanabilir ve rahatsız oldukları koltuğu düşünmek zorunda kalmaz. Çoğu çalışan iş saatlerinde sürekli olarak bel ve sırt ağrılarından şikâyet ederek çok sık çalışmasına ara verir ve omurga ağrılarını bir nebze dahi olsa hafifletmeye çalışır. Bu tür aralar kısa süreli olsa da, kişinin yaptığı işten kopmasını ve odağının dağılmasını sağlar. Bu durum da, büyük bir iş verimliliği kaybına neden olur. Firma sahiplerinin pek de önemsemediği bu konu uzun vadede çalışanların motivasyonunu düşürerek, firmanın karlılık oranlarının da azalmasına neden olacaktır.
            Bilgisayar karşısında çalışmanın günümüz iş hayatında bir gereksinime dönüşmesi, çalışanların da uzun süre boyunca masa başında oturarak zaman geçirmesine ve bunun da bir sonucu olarak zihinsel olduğu kadar fiziksel açıdan da büyük bir yorgunluk yaşamasına neden olur. Bu yorgunluğun doğru seçilen Ofis Koltuğu modelleri ile azaltılması mümkün olduğu gibi, bu şekilde çalışanların motivasyonu ve iş verimliliği de büyük oranda artacaktır. Ofis ortamlarında müşterilerin rahat etmesi kadar müşterilere hizmet veren ve firmanın işlerini yapan çalışanların da rahat ettirilmesi düşünülmelidir. Bu şekilde çalışanlara yapılan yatırımların, tüm işverenler tarafından kısa süre içinde daha yüksek kar oranları olarak geri döneceğini bilmesi gerekir. 

16.03.2012

 

HerkeseMobilya.Com Bir Hamle Ofis Mobilyaları San. Ve Tic. Ltd. Şti Markasıdır..

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.