Müşteri Hizmetleri

Garanti


GARANTİ KOŞULLARI


1. Ürün ile ilgili tüm parçalar dahil olmak üzere ürünün tamamı firmamız tarafından garanti kapsamındadır.

 2. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

3. Ürünün tamir süresi en az 30 iş günüdür. Bu süre ürünün servis istasyonuna geldiği tarihinden itibaren başlar.

 4. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması halinde; işçilik masrafı,değiştirilen parça bedeli için hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.

 5. Ürün kullanma kılavuzunda yer alan koşullara aykırı kullanılması nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

 6. Garanti süresi, ürün teslim tarihinden itibaren başlar.Kumaş,deri vs. döşemelikler için 1 yıl,iskelet ve aparatlar için 1 yıldır.

7. Ürünün garanti süresi dışında arızalanması halinde;işçilik masrafı,değiştirilen parça bedeli ve nakliye gibi tüm masraflar ücrete tabidir.

8.
 Genel ve ortak kullanım alanları olan, playstation cafe ve internet cafe gibi mekanlarda kullanılan koltuklarda hor kullanım ve çok uzun saatler devamlı oturum olduğundan dolayı sadece işçilik hatalarına karşı garanti sözkonusudur.

9. Ürünün herhangi bir kimyasal temizlik maddesi kullanılarak temizlenmesi ürünü garanti kapsamı dışında bırakır.


KOLTUK KULLANIM KLAVUZU

Ürününüzü daha uzun süre güzelliğini ve dayanıklılığını koruması için aşağıdaki önerilere uyulması çok önemli ve gereklidir.

1. Ürünü işlevleri dışında kullanmayınız. Ürünün konulacağı zeminin düzgün ve kuru olması gerekmektedir.

2. Taşıma veya yerini değiştirme durumlarında, sürükleyerek veya dar yerlerden sürterek taşıma yapmayınız. İki kişi kaldırarak taşımak gerekmektedir.

3.Ürünün darbelerden koruyucu paketlemeye özen gösteriniz.

4.Rutubetli, tozlu ve ortamlardan uzak tutunuz ve direkt güneş ışığından koruyunuz.

5. Herhangi bir sebeple, ürünün kol ve sırt kısımlarının üzerine ayak basarak çıkmayınız, oturmayınız.

6. Evcil hayvanlarınızı mobilyalarınızdan uzak tutunuz.

7. Ürününüzü ısı kaynaklarından (katı yakıt sobası, elektrikli ısıtıcı gibi) en az 1 (bir) metre uzakta kullanınız.

8.Ürün üzerine çaydanlık gibi sıcak tabanlı ev eşyalarını ürün üzerine koymayınız.

9. Kol ve sırt gibi bölümlerinin üzerine çıkarak avize lamba değiştirme ve perde asma gibi işlemler yapmayınız. Bu durumda ağırlıktan dolayı üründe kalıcı hasarlar meydana gelebilir.

10. Özellikle kol bölümünün üzerine oturmayınız. Kullanılan dolgu malzemesi ve kol yapısı oturmak için uygun değildir.

11. Koltuk üzerinde dikişten veya kumaştan çıkmış iplik ucu görürseniz çekerek koparmak yerine alt tarafından makasla kesiniz.

12. Ürününüzü şiddetli darbelerden koruyunuz. Sert ve şiddetli darbeler, kumaşta veya deride yırtılmaya, ahşap bölgelerde kırılmaya ve çökmeye vb sebep olabilir.

13. Sert ve ucu sivri cisimlerin kumaş ve deriye takılmamasına özen gösteriniz.

14. Şönil ve Kadife türü kumaşların kullanım esnasında tüylü yüzeylerinin yatışmasından dolayı parlaması ve sürtünen bölgelerin (Örneğin: sırt, kol ve oturma minderi) diğer bölgelerin farklı görünmesi doğaldır. Katalogdan seçtiğiniz ürün ile satın aldığınız ürün arasında dünya limitleri dahilinde ton farklılığı olabilir.

15. Ahşap destekli ürünlerde, kullanılan ahşap materyaller arasında farklılıklar (renk ve desen farkı) olabilir. Ahşap kısımların tamamına aynı işlem uygulandığı halde, ahşabın doğal özellikleri gereği farklı görünümler, ortaya çıkması olağan bir durumdur.

16. Evcil hayvan besliyorsanız, kumaş, deri, ve ahşap gibi parçalara zarar vermemesine dikkat ediniz. Hem ürünün hem de hayvanınız istenmeyen sonuçlar oluşabilir. 24. Özellikle ahşap malzemeden yapılmış ayaklı ürünlerin üzerine konulduğu halı, kilim, parke gibi zemin döşemelerini temizleyeceğiniz zaman ürünü kaldırınız veya ayakların ıslanmamasına dikkat ediniz. Temizlenen alan tamamen kurumadan ürününüzü üzerine koymayınız. Çünkü kullanılan kimyasal içerikli temizlik malzemeleri, ahşap boyasına zarar verebilir ve yer döşemenize boya çıkabilir.

17. Üretim tarihinin farklı olmasından dolayı kumaşlarda ton farklılıkları olması normaldir. Ürüne ek bir parça istediğinizde ya da kumaşın belirli bir kısmı değiştirildiğinde, önceki ve yeni kumaş arasında ton farklılığı olması olağan bir durumdur.

18. Minder ve kırlentleriniz kılıflı ise çamaşır makinesinde kesinlikle yıkamayınız. Aksi taktirde minder ve kırlent kumaşlarında çekme olabilir.

19. Ürünün çevirmeye müsait olan yastıklarını sık sık ters yüz ediniz.

 

HerkeseMobilya.com 
 Hamle Ofis Mobilyaları San. ve Tic. Ltd. Şti.
markasıdır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.